System monitoringu w inteligentnym domu - co warto o nim wiedzieć?

W dzisiejszych czasach widok kamer nikogo nie dziwi - są one całkowicie normalnym widokiem na ulicach czy przy różnego rodzaju budynkach publicznych. Coraz częściej spełniają one rolę obowiązkowego wyposażenia domów prywatnych, zwłaszcza od zewnątrz. Warto jednak zauważyć, że produkty dostępne na współczesnym rynku znacznie różnią się od tych, które funkcjonowały jeszcze kilka lat temu. Inteligentne kamery to przyszłościowe rozwiązanie. Co zatem warto o nich wiedzieć? W dzisiejszym wpisie przedstawimy wszystkie najważniejsze kwestie z nimi związane.

System kamer do monitoringu - kiedy i dla kogo?

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z głównych potrzeb człowieka - bardzo ważne w tym zdaniu jest słowo “poczucie”. Można bowiem przebywać w bezpiecznym miejscu, ale nie koniecznie tak się w nim czuć. W teorii dom powinien być dla człowieka azylem, w którym można się zrelaksować i odstresować. Niestety słysząc o licznych włamaniach i kradzieżach, może być ciężko pozbyć się nękającego poczucia z tyłu głowy, że zaraz coś może się wydarzyć. Na szczęście inteligentny system kamer do monitoringu to rozwiązanie przywracające spokój. Zestaw przeznaczony jest dla wszystkich osób chcących odzyskać kontrolę nad własną przestrzenią i zapewnić sobie optymalny poziom bezpieczeństwa.

System monitoringu sprawdzi się tak naprawdę wszędzie. Jest to rozwiązanie, które pozwala na pełną kontrolę przestrzeni wokół posesji, a także na jej terenie. Z tego powodu instalacje te znaleźć można dosłownie wszędzie - w biurowcach, sklepach, czy prywatnych domach.

Czym wyróżnia się inteligentny monitoring?

W ramach inteligentnego domu monitoring różni się nieco od standardowych kamer. Niegdyś możliwa była wyłącznie obserwacja tego, co zostało w przeszłości przez nie nagrane. Obecny monitoring polega przede wszystkim na nowoczesnej technologii z możliwością podłączenia do internetu, pozwalającej wykryć ruch czy dźwięk w czasie rzeczywistym. Takie kamery mogą być także zintegrowane z czujnikami i innymi urządzeniami m.in. smartfonem, co pozwala na znacznie więcej przydatnych funkcji. Przykładowo, jeśli monitoring wykryje podejrzaną aktywność wokół posesji, właściciel szybko zostaje o tym powiadomiony za pomocą aplikacji - nagranie zostaje wysłane bezpośrednio do niego Dzięki temu szybko można podjąć działania np. zawiadomić policję o włamaniu etc. Nowoczesny monitoring to znacznie większa kontrola nad swoim terenem, gdziekolwiek się przebywa. Aby zobaczyć, co aktualnie dzieje się w obrębie posesji, wystarczy tylko sprawdzić w telefon aplikację kompatybilną z systemem. W praktyce oznacza to, że monitoring przestaje być wyłącznie pasywnym narzędziem przydatnym tylko po fakcie, ale za to staje się istotną pomocą w czasie rzeczywistym.

Oczywiście trzeba też wspomnieć, że parametry nowoczesnych monitoringów są znacznie lepsze niż tych z przeszłości. Kamery zapewniają doskonałą widoczność zarówno w dzień, jak i w nocy, dzięki czemu z łatwością można dopatrzeć się wielu detali, które mogą okazać się niezwykle istotne w przypadku wykrycia podejrzanej aktywności wokół posesji.

Systemy alarmowe z monitoringiem - na co zwrócić uwagę podczas wyboru

Warto zauważyć także, że systemy alarmowe z monitoringiem z łatwością można dobrać do swoich własnych potrzeb. Warto jednak zwrócić uwagę na pewnego rodzaju niuanse związane z odpowiednim wyborem. Najważniejszą kwestią jest przede wszystkim określenie swoich własnych potrzeb - czy zależy komuś tylko na samym monitoringu, czy kompleksowych systemach alarmowych umożliwiających sterowanie bramą, drzwiami czy roletami. Następną wysoce ważną kwestią jest umiejscowienie, a mianowicie eliminacja tzw. martwych punktów. Ważne jest więc, aby zaopatrzyć się w optymalną ilość kamer, a także ustawić je pod odpowiednim kątem.

Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań z zakresu systemu monitorowania i alarmów, ponadto wraz z dynamicznym rozwojem technologii, wciąż powstają coraz to nowsze i bardziej zaawansowane propozycje. Jest to świetna wiadomość dla pasjonatów tej dziedziny. Nie każdy jednak potrafi odnaleźć się w świecie technologicznych gadżetów, dlatego w przypadku większych i bardziej skomplikowanych instalacji lepiej jest skorzystać z porady profesjonalistów specjalizujących się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa domowego. Będą oni doskonale wiedzieć, co najlepiej sprawdzi się w każdym indywidualnym przypadku.

Inteligentne systemy alarmowe z monitoringiem - czy rzeczywiście warto?

Bezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia, na której nie warto oszczędzać. Odpowiedni system monitoringu zabezpiecza nie tylko przed kradzieżami i włamaniami, ale także pomaga się zrelaksować. Mając poczucie kontroli nad swoją posesją, można spokojnie odetchnąć i skupić się na innych ważnych kwestiach wiedząc, że jeśli tylko wydarzy się cokolwiek podejrzanego, w sekundę pojawi się powiadomienie.

Inni czytają też:

Jaki system alarmowy sprawdzi się w mieszkaniu w bloku?

Moduły inteligentnego domu. Na czym polega konstrukcja Smart Home?

Zestaw inteligentnego oświetlenia - czym jest i dlaczego warto w niego zainwestować?

Jaki system alarmowy na działkę wybrać?

System monitoringu w inteligentnym domu - co warto o nim wiedzieć?

System kamer do domu - kiedy warto o nim pomyśleć?

5 funkcji inteligentnego domu, dla których warto go mieć

Centrala FIBARO HC3 - Technologicznie niedościgniona !

Linia włączników FIBARO Walli

System inteligentnego domu - co można do niego podłączyć?

Używamy cookies by optymalizować Twoje doświadczenie. Przeglądając naszą stronę zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności.