Sterowanie ogrzewaniem i głowica FIBARO Heat Controller

 

Komfort cieplny ma ogromny wpływ na samopoczucie, a także zdrowie domowników. Nowoczesne instalacje umożliwiające pełne sterowanie ogrzewaniem pozwalają idealnie dostosować temperaturę w pomieszczeniach, tak by odpowiadała konkretnym potrzebom. Jakie rozwiązania warto zastosować? Wyjaśniamy jak działa i jakie korzyści daje inteligentna głowica termostatyczna do sterowania grzejnikami FIBARO Heat Controller!

Sterowanie ogrzewaniem FIBARO Heat Controller

Sterowanie ogrzewaniem FIBARO Heat Controller to najnowocześniejsze rozwiązanie z zakresu technologii Smart Home. Obejmuje nie tylko pojedyncze urządzenie sterujące, ale zestaw współpracujących ze sobą głowic montowanych przy grzejnikach. Dzięki temu tworzy sieć, którą możesz sterować oraz monitorować ręcznie lub zdalnie, z dowolnego miejsca.

System termostatów FIBARO Heat Controller pozwala w każdym momencie odpowiednio dostosować warunki w całym domu. Głowice natychmiast reagują na polecenia, ale da się też całkowicie zautomatyzować ich pracę. Współpracując z czujnikami temperatury FIBARO zmieniają tryb w zależności od warunków, liczby osób w pomieszczeniu, wielkości grzejników czy kubatury pokoju – specjalny algorytm pozwala zeskanować przestrzeń i ocenić jej wielkość. Przy tym uwzględniają dodatkowe źródła ciepła, takie jak np. kominek. Do tego mogą pracować zgodnie z ustalonymi harmonogramami, dostosowanymi do cyklu dnia czy stylu życia domowników.

FIBARO Heat Controller może np. wyłączać ogrzewanie w pomieszczeniach, z których akurat nikt nie korzysta. W razie czego FIBARO Motion Sensor po wykryciu ruchu da sygnał głowicom, by włączyły kaloryfery. Kiedy zaś planujesz dłuższy wyjazd, możesz wybrać tryb wakacyjny. Jedno dotknięcie optymalnie ustawia ogrzewanie w całym domu. Inteligentne termostaty reagują także na wietrzenie oraz odpowiednio dostosują temperaturę, gdy np. zimą zapomnisz zamknąć okno na poddaszu – nie dopuszczą do zamarznięcia rur.

Dzięki aplikacji mobilnej FIBARO można też zdalnie sterować ogrzewaniem z dowolnego miejsca. Kiedy np. w bardzo mroźny dzień chcesz wrócić do ciepłego mieszkania, wystarczy że skorzystasz ze smartphone’a. Co więcej, dzięki funkcji geolokalizacji inteligentna głowica termostatyczna do sterowania grzejnikami sama wykryje, że zbliżasz się już do domu – uruchomi kaloryfery, gdy np. będziesz stać w korku.

System sterowania ogrzewaniem wykorzystujący FIBARO Heat Controller nie tylko podnosi komfort, ale też pozwala zaoszczędzić na rachunkach oraz zadbać o środowisko. Według producenta umożliwia redukcję wydatków nawet do 42%.

FIBARO Heat Controller dba również o bezpieczeństwo. Monitoruje system ogrzewania, ponieważ potrafi zdiagnozować nieprawidłową pracę kotła i natychmiast informuje o możliwej awarii. Dba również o stan zaworów, cyklicznie wchodząc w tryb odkamieniania. W inteligentnych głowicach termostatycznych FIBARO dostępne są także zabezpieczenia rodzicielskie, dlatego urządzenie jak najbardziej możesz zamontować w pokoju dziecka.

Inteligentna głowica termostatyczna do sterowania grzejnikami FIBARO – czyli co?

Inteligentna głowica termostatyczna FIBARO to najinteligentniejsze urządzenie przeznaczone do kontrolowania pracy grzejników. Posiada zaawansowany układ przekładniowy, a także innowacyjny układ obliczeniowy. Głowica jest zasilana litowo-polimerową baterią, którą można podłączyć do standardowej ładowarki do telefonu – jedno ładowanie wystarczy na cały sezon. Obudowa inteligentnej głowicy termostatycznej jest zaś wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego oraz posiada pierścień LED, który sygnalizuje wartość temperatury.

Kompaktowy rozmiar oraz ergonomiczny design sprawiają, że obsługa głowicy termostatyczna FIBARO jest wyjątkowo prosta. Współpracujący z nią FIBARO Temperature Sensor możesz z kolei umieścić w dowolnym miejscu.

Głowice FIBARO Heat Controller są kompatybilne z systemami Z-Wave i platformą Apple HomeKit. W obu wersjach da się sterować nimi ręcznie, a także z poziomu aplikacji mobilnej czy za pomocą komend głosowych (w tym m.in. Google Assistant, Amazon Alexa).

Instalacja głowic FIBARO Heat Controller trwa dosłownie kilka chwil. Nie potrzeba do tego żadnych specjalistycznych narzędzi czy urządzeń. Dzięki adapterom pasują do 98% kaloryferów dostępnych na rynku. Bez problemu można założyć je zarówno na klasycznych, jak i nowoczesnych modelach. Głowica do sterowania grzejnikami automatycznie się kalibruje oraz sprawdza poprawność połączenia i przepływu wody. Po tym aplikacja mobilna krok po kroku przeprowadza Cię przez konfigurację.

Gdzie zamówić FIBARO Heat Controller?

Zastanawiasz się, gdzie zamówić FIBARO Heat Controller? Nie mogłeś lepiej trafić! Zajmujemy się dystrybucją, a także montażem i konfiguracją inteligentnych głowic termostatycznych. Dopasujemy je do istniejącego już systemu Smart Home albo od początku przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt, by wprowadzić stosowne innowacje w Twoim domu. Przekonaj się, jak wygodne i efektywne może być inteligentne sterowanie ogrzewaniem!

Zapoznaj się z naszą ofertą! Masz jakieś pytania? Zachęcamy do kontaktu!

Inni czytają też:

Czym jest automatyka budynkowa?

System kamer do domu - kiedy warto o nim pomyśleć?

Czujniki w systemie inteligentnego domu - w jakie warto zainwestować?

Sterowanie ogrzewaniem i głowica FIBARO Heat Controller

Moduły inteligentnego domu. Na czym polega konstrukcja Smart Home?

System monitoringu w inteligentnym domu - co warto o nim wiedzieć?

5 funkcji inteligentnego domu, dla których warto go mieć

Instalacja alarmowa w domu jednorodzinnym - czy warto w nią inwestować?

Linia włączników FIBARO Walli

Jaki system alarmowy na działkę wybrać?

Używamy cookies by optymalizować Twoje doświadczenie. Przeglądając naszą stronę zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności.