Linia włączników FIBARO Walli

 

Nie chcesz tracić czasu na codzienne, powtarzalne czynności? Przejmij pełną kontrolę nad swoim domem! Dzięki nowoczesnym urządzeniom sterującym możesz wygodnie zarządzać wieloma urządzeniami i instalacjami. Jakie korzyści dają innowacyjne włączniki oraz kontakty? Wyjaśniamy, jak działają inteligentne gniazdka FIBARO Walli oraz dlaczego warto je zamontować!

Inteligentne gniazdko FIBARO Walli

Inteligentne gniazdko FIBARO Walli to znacznie więcej niż zwykły kontakt. Tak zwany Smart Plug stanowi ważny element systemu Smart Home, ponieważ pozwala zdalnie sterować wieloma urządzeniami, a także pomaga monitorować ich działanie. Dzięki niemu ma się pełną kontrolę nad sprzętem podłączonym do prądu. Za pomocą jednego kliknięcia da się go włączyć/wyłączyć, nawet wtedy, gdy jest się poza domem. Kiedy np. nie pamiętasz, czy zostawiłeś podłączone żelazko albo włączone światło, wystarczy że skorzystasz z aplikacji na smartphone’a.

Inteligentne gniazdko może również automatycznie reagować na konkretne zjawiska czy zmiany w otoczeniu, komunikując się z pozostałymi elementami w inteligentnym domu. Kiedy np. czujnik jakości powietrza wykryje zbyt duże stężenie zanieczyszczeń, Smart Plug automatycznie uruchomi podłączony do niego oczyszczacz powietrza.

Do tego możesz także ustawić konkretny harmonogram działania, zgodny z Twoim rytmem dnia czy indywidualnymi przyzwyczajeniami domowników. Dla przykładu, wybrane inteligentne gniazdka FIBARO Walli mogą dla bezpieczeństwa i oszczędności prądu automatycznie dezaktywować się w godzinach, w których nikogo nie ma w domu.

Gniazdka inteligentne łączą się z aplikacją mobilną FIBARO Home Center, dzięki czemu da się nimi zdalnie sterować, ale też można monitorować ich działanie. Do tego wmontowany pierścień LED również może pokazywać aktualny pobór prądu przez wybrane urządzenia. Analiza poziomu zużycia energii pozwoli Ci zoptymalizować wydatki na prąd, przez co zadbasz nie tylko o swój portfel, ale też środowisko.

Gniazdko smart z włącznikiem

Inteligentne gniazdko z włącznikiem to niezwykle funkcjonalnym narzędziem. Jeden przycisk pozwala sterować wybranym urządzeniem czy nawet całą instalacją. Przy tym jego podświetlenie nie tylko estetycznie się prezentuje, ale też pełni dodatkowe funkcje. Może m.in. wskazywać, gdzie znajduje się włącznik w ciemności (np. podczas nocnej wyprawy do toalety) czy pokazywać stań kilku urządzeń (dwa kolory sygnalizują, które z nich jest włączone/wyłączone).

Wyjątkowo wygodnym akcesorium jest też włącznik smart działające jako ściemniacz (dimmer). Z jego pomocą da się odpowiednio dostosować natężenie światła, by stworzyć odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu. Inne warunki oświetleniowe przydają się podczas pracy, a inne przy romantycznej kolacji.

Kompletna linia inteligentnych gniazdek z włącznikami (w tym też standardowych) pracuje w technologii Z-Wave, dzięki czemu łączy ze sobą liczne urządzenia oraz instalacje bez przewodów i Wi-Fi. W ten sposób da się sterować wieloma sprzętami na raz. Jednym kliknięciem możesz np. na koniec dnia wyłączyć światła, zmniejszyć ogrzewanie, zasunąć rolety oraz zamknąć bramę wjazdową.

Włączniki i gniazdka smart da się odpowiednio spersonalizować, tak by reagowały np. na liczbę i/lub sposób wciśnięcia przycisku. W aplikacji możesz przypisać konkretne działania do jednego, dwóch i trzech kliknięć, a także dłuższego przytrzymania.

Inteligentne gniazdka z włącznikami FIBARO Walli mogą być sterowane ręcznie, ale też za pośrednictwem aplikacji mobilnej FIBARO Home Center (dostępnej na smartphone’y, smartwatch’e, tablety itp.). Do tego są kompatybilne z popularnymi asystentami głosowymi Google Assistant oraz Amazon Alexa, dlatego reagują na konkretne komendy.

Przy tym linia gniazdek z włącznikami FIBARO Walli wyróżnia się estetycznym designem, idealnie pasującym do nowocześnie urządzonych wnętrz. Urządzenia dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – białym oraz antracytowym. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do konkretnego stylu włączników i kontaktów, FIBARO Walli współpracuje także z frontami innych marek, m.in.: GIRA - System 55, Legrand – Celiane czy Schneider - Odace. Wystarczy wyposażyć je w inteligentną część dopuszkową oraz adapter.

Niezależnie od tego, czy zakłada się inteligentne gniazdka i włączniki Walli FIBARO, czy jedynie unowocześnia się posiadane już elementy, instalacja trwa zaledwie kilka chwil. Nie trzeba kuć ścian, prowadzić dodatkowych kabli itp.

Gdzie kupić gniazdka nowoczesne Walli FIBARO?

Zastanawiasz się, gdzie kupić gniazdka nowoczesne Walli FIBARO? Jesteś w dobrym miejscu! Oferujemy szeroki wybór oryginalnych kontaktów i włączników z serii Walli FIBARO. Kompleksowo zajmujemy się ich montażem oraz integracją z istniejącym lub dopiero budowanym inteligentnym domem. W razie potrzeb zaprojektujemy, a także zainstalujemy i skonfigurujemy system Smart Home, idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Przekonaj się jak to jest mieć kontrolę nad całym domem w zasięgu ręki!

Zapoznaj się z naszą ofertą! Masz jakieś pytania? Zachęcamy do kontaktu!

 

Inni czytają też:

Z czego składa się system alarmowy?

5 funkcji inteligentnego domu, dla których warto go mieć

System alarmowy do garażu - jaki wybrać?

System kamer do domu - kiedy warto o nim pomyśleć?

Sterowanie ogrzewaniem i głowica FIBARO Heat Controller

Jaki system alarmowy na działkę wybrać?

Czym jest automatyka budynkowa?

Centrala FIBARO HC3 - Technologicznie niedościgniona !

System inteligentnego domu - co można do niego podłączyć?

System monitoringu w inteligentnym domu - co warto o nim wiedzieć?

Używamy cookies by optymalizować Twoje doświadczenie. Przeglądając naszą stronę zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności.